Ortodontická ambulancia

Pondelok 12:00 – 18:30
Utorok 7:30 – 11:30 , 12:00-14:30
Streda 7:30 – 11:30 , 12:00-14:30
Štvrtok 7:30 – 11:30 , 12:00-14:30
Piatok 7:30 – 12:00
Ordinačné hodiny

032 776 2381

AP ORTHO

Ortodontická ambulancia

Vítame Vás!

Radi by sme Vám poskytli základné informácie o našej praxi, možnostiach ortodontickej liečby a jej priebehu.

Ambulancia vznikla v roku 1993 pod vedením MUDr. Aleny Paškovej. S liečbou ortodontických pacientov tak máme viac ako 25 ročné skúsenosti.

V súčasnej dobe funguje ambulancia pod vedením MUDr. Jozefa Galbavého, ktorý je zároveň aj hlavným ošetrujúcim lekárom.

Ortodoncia (čeľustná ortopédia)

Špecializovaný obor stomatológie, zaoberajúci sa prevenciou, diagnostikou a liečbou chybného postavenia zubov a čeľustí.

Cieľom ortodontickej liečby je korigovať nepravidelnosti v postavení zubov a čeľustí, spôsobujúce estetické a funkčné problémy.

U väčšiny ľudí koluje predstava, že zubné strojčeky sú určené na liečbu krivých zubov u detí. Napriek tomu, že najpočetnejšiu skupinu pacientov skutočne tvoria deti a mladí ľudia, liečba je úspešná i v neskoršom veku. Zásadným limitom je v tomto prípade zdravotný stav pacienta a samozrejme stav alveolárnej kosti a ďasien. V dnešnej dobe je estetický zovňajšok neoddeliteľnou súčasťou úspechu v osobnom i profesionálnom živote. Mať krásny a zdravý chrup je bezpochyby snom každého človeka. Napriek tomu len 20-30% ľudí má to šťastie, že sa s rovnými zubami “narodí“. Väčšine ľudí v túžbe po rovných zuboch a krásnom úsmeve nezostáva nič iné ako vyhľadať pomoc odborníka – ortodontistu.

Našim cieľom je poskytnúť Vám v príjemnom a priateľskom prostredí komplexnú ortodontickú liečbu vysokej kvality, za použitia moderných liečebných a diagnostických postupov ( digitálne rtg, kotviace miniimplantáty, keramické a samoligovacie zámky, jumping aparáty…)

Chceli by sme Vám poďakovať za dôveru, ktorú do nás vkladáte a dúfame, že budete s našou prácou a dosiahnutým výsledkom spokojní.

za celý kolektív MUDr. Jozef Galbavý